wstecz

Wojewódzki konkurs wokalny Młodzi Mistrzowie Sceny

jest kontynuacją odbywającego się w Pałacu Młodzieży konkursu „Ja po prostu mam talent” i od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Atrakcyjność konkursu spowodowana jest potrzebą wyrażenia swoich emocji w formie wokalnej i świadczy o dużym potencjale i ogromnej liczbie utalentowanych młodych osób.
W konkursie udział biorą soliści, zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne, delegowane przez placówki oświatowe lub kulturalne z terenu województwa kujawsko-pomorskiego w następujących kategoriach:

I – soliści szkół podstawowych klasy I-III
II – soliści szkół podstawowych klasy IV-VI
III – soliści szkół podstawowych klasy VII-VIII
IV – soliści szkół ponadpodstawowych
V – zespoły (wokalne lub wokalno-instrumentalne)

Celem konkursu jest prezentacja umiejętności wokalnych dzieci i młodzieży, poszukiwanie osób szczególnie uzdolnionych, wspieranie i promowanie talentów oraz umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych i dorobku artystycznego.
Aby wziąć udział w naszym konkursie należy przygotować dwie piosenki, których łączny czas trwania nie przekroczy 10 minut, a następnie przesłać na adres Pałacu Młodzieży nagrania zgłoszonych do konkursu piosenek, dokonanych na nośnikach cyfrowych. Dobór repertuaru jest dowolny (pop, rock, piosenka poetycka, jazzowa, kabaretowa, tradycyjna).

1 234 5 6

 

Edycja 2021

Protokół z dnia 18 czerwca 2021 r.

Jury VII Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego „Młodzi Mistrzowie Sceny” w składzie:
Izabela Łomżyńska - przewodnicząca - instruktor wokalny Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, dyrygentka chórów dziecięcych i młodzieżowych.
Ewa Kamieniecka-Cyranek - muzykoterapeutka, pedagog i trener wokalny w Studio Piosenki „Metro” Wągrowiec, działającego pod auspicjami Teatru Studio Buffo w Warszawie.
Michał Gacka - kompozytor, aranżer, pianista, dyrygent chórów i zespołów wokalnych, po wysłuchaniu 23 uczestników konkursu postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria I, kl. I-III

    miejsce I - Aleksandra Drewkowska - utwór pierwszy, utwór drugi
    miejsce II - Lena Kwieciszewska - utwór pierwszy, utwór drugi
    miejsce III - Antonina Łęgowik - utwór pierwszy, utwór drugi

Kategoria II, kl. IV-VI

  1. miejsce I - Małgorzata Manthey - utwór pierwszy, utwór drugi
  2. miejsce II - Karolina Mazurek - utwór pierwszy, utwór drugi
  3. miejsce III - Karolina Kreja - utwór pierwszy, utwór drugi

Wyróżnienie
Aleksandra Michalska - utwór pierwszy, utwór drugi
Aleksandra Antczak - utwór pierwszy, utwór drugi

Kategoria III, kl. VII-VIII

  1. miejsce I - Lena Balcerowska - utwór pierwszy, utwór drugi
  2. miejsce II - Anna Ratajczak - utwór pierwszy, utwór drugi
  3. miejsce III - Kamil Kosowski - utwór pierwszy, utwór drugi

Wyróżnienie
Zofia Nowak - utwór pierwszy, utwór drugi

Kategoria IV- szkoły ponadpodstawowe

  1. miejsce I - Kamila Łączna - utwór pierwszy, utwór drugi
  2. miejsce II - Stanisław Andryszak - utwór pierwszy, utwór drugi

Wyróżnienie
Alicja Konieczka - utwór pierwszy, utwór drugi

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy po odbiór dyplomów i nagród do Pałacu Młodzieży od 23 czerwca (środa) od godz. 8.00 do 19.00 w pokoju 112 (sekretariat PM)  lub pokoju 110.

 


Kontakt:
Patrycja Cywińska-Gacka, tel: 660 448 499, mail:  mms.palac@wp.pl