Język francuski

Serdecznie witamy na stronie przeznaczonej dla osób zainteresowanych nauką języka francuskiego.
Przypomnijmy, że język francuski jest językiem urzędowym w 22 krajach, powszechnie używanym w 54 krajach, a posługuje się nim 180 milionów ludzi na świecie... Liczby mówią same za siebie.
Francuski to język sztuki, literatury, poezji, język miłości...
Jest to także język będący jednym z symboli demokracji, jeden z podstawowych języków największych organizacji międzynarodowych, język dyplomacji, protokołu dyplomatycznego, etc.
Jeśli pragną Państwo by Wasze dzieci, Wasza młodzież powiększyła grono osób mówiących po francusku - lekcje języka francuskiego w Pałacu Młodzieży są właśnie dla nich.
Opracowaliśmy ofertę zarówno dla tych młodych ludzi, którzy pragną kontynuować naukę języka francuskiego, jak i dla osób dopiero rozpoczynających przygodę z tym pięknym językiem. 

Prowadzimy zajęcia w różnych grupach wiekowych ( począwszy już od czwartego  roku życia) i na różnych poziomach zaawansowania.

 • Dzieci młodsze poznają język francuski głównie poprzez zabawę, różnego rodzaju gry i interaktywne ćwiczenia by nauka była dla nich prawdziwą przyjemnością .
 • Młodzież dobrana jest w grupach pod względem wieku oraz poziomu znajomości języka francuskiego (grupa podstawowa, średnio zaawansowana i zaawansowana), dzięki czemu możliwa jest efektywna nauka.

Uczymy jak wykorzystywać narzędzie jakim jest język w sytuacjach dnia codziennego, jak myśleć w danym języku i jak mówić, by brzmieć naturalnie. Naszym celem jest swobodne użycie języka francuskiego przez każdego z uczniów, wielokrotnie podczas zajęć. W czasie lekcji koncentrujemy się na rozwoju wszystkich sprawności językowych: słuchania, pisania, czytania, gramatyki oraz mówienia z naciskiem na rozwój słownictwa pozwalający na swobodą wypowiedź w realnej komunikacji: w restauracji, sklepie, hotelu czy podczas rozmowy telefonicznej.
Oferujemy naszym uczestnikom zajęć możliwość poznania kultury i tradycji francuskiej w tym specjałów charakterystycznych dla tego ciekawego kraju (żabich udek, ślimaków i wielu innych) również poprzez organizowanie warsztatów kulinarnych i degustację dań …..  To bardzo ciekawe doświadczenie gwarantujące szereg emocji. 
Zawsze staramy się by nasze zajęcia wzbudzały duże zainteresowanie poprzez wykorzystanie różnorodnych materiałów interaktywnych, audiowizualnych, prasowych i innych dostępnych stymulujących do dyskusji oraz wyrażania własnych opinii. 
Jesteśmy przyjaźni i otwarci na potrzeby uczniów. Pobudzając wszechstronny rozwój językowy - pomagamy skutecznie przełamać barierę językową.

Szczegółowe informacje: r.danielewicz@palac.bydgoszcz.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

 • Zdjęcie: 11.jpg
 • Zdjęcie: 4.jpg
 • Zdjęcie: 9.jpg
 • Zdjęcie: 1.jpg
 • Zdjęcie: 7.jpg
 • Zdjęcie: 3.jpg
 • Zdjęcie: 2.jpg
 • Zdjęcie: 6.jpg
 • Zdjęcie: 10.jpg

 

aktualizacja 11.06.2018   ©  Pałac Młodzieży