Historia

Zajęcia  historyczne  dla maturzystów

W kwietniu zakończyliście naukę w szkole średniej. Matura tuż- tuż. Z historią zmierzcie  się  we wtorek 14 czerwca w godz. 9.00 -12.00. Do tego  czasu proponuję Wam zdalne powtórki.  Będę  systematycznie  przesyłała, a następnie sprawdzała i odsyłała kolejne zadania  dotyczące wymagań ogólnych i szczegółowych Podstawy programowej.  
W ramach zajęć  historycznych dla maturzystów:

  • utrwalimy znaczenie  czasowników operacyjnych  zawartych w Informatorze  Maturalnym CKE;
  • przećwiczymy zadania  typu maturalnego, wykorzystując arkusze  egzaminów maturalnych z lat  ubiegłych  i zadania autorskie prowadzącej warsztaty . Będą to m.in zadania z mapą, ikonografią ( m.in. fotografie karykatury ) i oraz źródłami  pisanymi  w tym tekstami piosenek , powieści , pamiętników,  dzienników, prasy,  utworów poetyckich  i dokumentów.

Wszystkim, którzy chcą  powtórzyć  pojęcia,  postaci, daty i fakty oraz zrozumieć zjawiska i procesy historyczne polecam  Lekcje z TV Metro prowadzone przez  Aleksandra  Pawlickiego. Są one emitowane na żywo na kanale TV Metro dwa razy w tygodniu  (we wtorki oraz czwartki lub piątki  w godz. 12.30- 13.00; aktualny plan lekcji na stronie Korki  TV  Metro). Odcinki archiwalne w telewizji internetowej  Player. 
Warto skorzystać  z cyklu  Szkoła z TVP i  Kujawsko-Pomorskiej e- Szkoła.

Akademia Młodych Przyjaciół  Bydgoszczy

Koronawirus pokrzyżował nam plany.  Zmienił się termin i  regulamin Powiatowego  Interdyscyplinarnego  Konkursu Młody Przyjaciel Bydgoszczy. Nie  będzie  warsztatów w terenie i gier w przestrzeni miejskiej.  Stawiamy na pracę z portfolio; wykorzystamy strony internetowe, w tym hasła z  Wikipedii dotyczące Bydgoszczy.
Najmłodszych zachęcam  do rowiązywania zadań
"przypisanych” sprawności Dokumentalista.

Co tydzień prześlę Wam  kolejne zadania, a po ich  sprawdzeniu z naniesionymi uwagami odeślę  zainteresowanym.
Zaproście rodziców i / lub rodzeństwo  do wspólnego poznawania Bydgoszczy.  Pomóżcie im odczytać ślady historii miasta nad Brdą i Wisłą.

 

aktualizacja 13-05-2020   ©  Pałac Młodzieży