Język hiszpański

Język hiszpański to nowa oferta kursów Działu Edukacyjnego Pałacu Młodzieży, która cieszy się coraz większą popularnością.

Kurs odbywa się w wymiarze 90 minut tygodniowo. Jego celem jest posługiwanie się językiem hiszpańskim na poziomie podstawowym: rozumienie krótkich tekstów mówionych i pisanych, tworzenie samodzielnych wypowiedzi pisemnych i ustnych oraz używanie podstawowych struktur gramatycznych. Jednakże język to nie tylko słownictwo, regułki gramatyczne, utarte zwroty. Język to też historia, ludzie, kultura i obyczaje, gesty. Naszym zadaniem jest  przybliżenie dzieciom i młodzieży bydgoskich szkół tego pięknego, i jakże zróżnicowanego kulturowo kraju.

 

W przekonaniu wielu osób, Hiszpania to kraj sjesty, niekończącej się fiesty, zatłoczonych plaż, kojarzony niejednokrotnie z corridą, telewizyjnymi telenowelami i tańcem flamenco, podczas gdy jest to imponujący kraj, który poszczycić się może swoim bogactwem i różnorodnością pod względem języka, architektury, muzyki, gastronomii, świąt regionalnych i obyczajów. Nie wszyscy też wiedzą, że hiszpański, zaraz po chińskim i angielskim, to najczęściej używany język na świecie. Porozumiewają się nim także mieszkańcy wielu krajów Ameryki Łacińskiej takich jak: Meksyk, Gwatemala. Honduras, Ekwador, Kolumbia, Wenezuela, Argentyna, Paragwaj, Urugwaj, Boliwia, Chile, Kuba.

 

Na zajęciach mówimy jak najwięcej po hiszpańsku, poznajemy też hiszpańską muzykę, filmy i sztukę poprzez multimedia w jakie wyposażona jest nasza sala językowa. W planach mamy również wyjścia na organizowane w Bydgoszczy wystawy czy koncerty. Poznawanie hiszpańskiego to wspaniała zabawa.

Zapraszamy! HASTA PRONTO.

 

 

aktualizacja 17.04.2018   ©  Pałac Młodzieży