Programowanie

Nauczanie programowania w języku C ma w Pałacu Młodzieży już dziesięcioletnią tradycję. Zajęcia dedykowane dzieciom i młodzieży, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z programowaniem tj., poznawaniem instrukcji i ich praktyczne sprawdzanie, układanie algorytmów, pisanie i rozbudowywanie własnych programów oraz dla osób chcących rozwijać swój warsztat programisty. Naszą ofertę zawsze staraliśmy się dostosować do potrzeb i zainteresowań młodzieży Bydgoszczy. Uczą się z nami uczniowie szkół gimnazjów i młodzież szkół średnich. 

Głównymi celami naszej pracy jest nie tylko nauczanie współczesnymi technikami programowania, ale także przekazywanie szeroko rozumianej wiedzy informatycznej. W związku z powyższym w planie pracy każdej z grup znaleźć można wiele elementów z dziedziny informatyki dostosowanych indywidualnie do grupy. Na naszych spotkaniach często rozmawiamy o współczesnych rozwiązaniach i zastosowaniach w dziedzinie informatyki, poznajemy możliwości, zastosowanie współczesnych języków programowania. Korzystamy przy tym z pokazów, prezentacji multimedialnych firmy Microsoft, z sali bardzo dobrze wyposażonej w nowoczesny sprzęt komputerowy.Uczestnicy zajęć konfrontują swoje umiejętności reprezentując Pałac Młodzieży w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym odbywającym się pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza, Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr" a także w innych konkursach m. in. Olimpiada Informatyczna organizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Grupa:          
Programowanie C# - okienka Windows dla początkujących – od 12 lat

Prowadzący:
  Krzysztof Wolff
Zajęcia dedykowane dzieciom i młodzieży, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodęz programowaniem tj., poznawaniem instrukcji i ich praktyczne sprawdzanie, układanie algorytmów, pisanie i rozbudowywanie własnych programów oraz dla osób chcących rozwijać swój warsztat programisty. Celem  spotkań jest uczenie się współczesnych technik programowania na podstawie dostępnych współczesnych środowisk firmy Microsoft, jakim jest aktualnie „Microsoft Visual Studio” oraz baza danych MSSQL.Spotkania odbywają się raz w tygodniu w wymiarze trzech godzin dydaktycznych (3x45 min). Każdy
z uczestników korzysta z własnego stanowiska komputerowego z dostępem do Internetu.


Grupa:          
Tworzenie aplikacji Windows oraz bazy danych (C#, SQL) – od 12 lat

Prowadzący:
 Krzysztof Wolff
Aplikacja zawiera nie tylko język programowanie C# ale również wyposażona zostaje w bazę danych Microsoft SQL, programowanie sieciowe oraz wszelkie komponenty multimedialne Windows. Testujemy instrukcje SQL na postawie bazy danych firmy Microsoft MSSQL, poznajemy aplikacje sieciowe. Zalecana znajomość podstawowych instrukcji języka C#  bądź  samodzielna praca w domu (przyswojenie przedstawionych na zajęciach instrukcji  języka C). Zajęcia kieruje dla osób początkujących jak i kontynuujących zajęciaz programowania i odbywają się raz w tygodniu w wymiarze dwóch godzin dydaktycznych (2x45 min). Każdy z uczestników korzysta z własnego stanowiska komputerowegoz dostępem do Internetu.

Zajęcia odbywają się w pracowni komputerowej Pałacu Młodzieży. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w wymiarze dwóch godzin dydaktycznych (2x45 min). Każdy z uczestników korzysta z własnego stanowiska komputerowego z dostępem do Internetu.
Więcej informacji: krzysztof@palac.bydgoszcz.pl
Zapraszamy.

 

aktualizacja 17.04.2018   ©  Pałac Młodzieży