Programowanie

Nauczanie programowania w języku C ma w Pałacu Młodzieży już siedemnastoletnią tradycję. Zaczynaliśmy naszą przygodę ze środowiskiem Borland C, obecnie ćwiczymy na nowoczesnym i współczesnym środowisku Microsoft Visual Studio (do pobrania ze strony www.microsoft.com.pl). Zajęcia dedykowane dzieciom i młodzieży, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z programowaniem tj., poznawaniem instrukcji i ich praktyczne sprawdzanie, układanie algorytmów, pisanie i rozbudowywanie własnych programów oraz dla osób chcących rozwijać swój warsztat programisty. Naszą ofertę zawsze staraliśmy się dostosować do potrzeb i zainteresowań młodzieży Bydgoszczy. W tym roku NOWOŚĆ - dodatkowo wprowadzamy elementy programowania gier w C# oraz w środowisku UNITY..

Głównymi celami naszej pracy jest nie tylko nauczanie współczesnymi technikami programowania, ale także przekazywanie szeroko rozumianej wiedzy informatycznej. W związku z powyższym w planie pracy każdej z grup znaleźć można wiele elementów z dziedziny informatyki dostosowanych indywidualnie do grupy. Na naszych spotkaniach często rozmawiamy o współczesnych rozwiązaniach i zastosowaniach w dziedzinie informatyki, poznajemy możliwości, zastosowanie współczesnych języków programowania. Korzystamy przy tym z pokazów, prezentacji multimedialnych firmy Microsoft, z sali bardzo dobrze wyposażonej w nowoczesny sprzęt komputerowy. Uczestnicy zajęć konfrontują swoje umiejętności reprezentując Pałac Młodzieży w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym odbywającym się pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza czy Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr".

Grupa:          
Programowanie C# - okienka Windows dla początkujących – od 12 lat

Prowadzący:
  Krzysztof Wolff
Zajęcia dedykowane dzieciom i młodzieży, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z programowaniem tj., poznawaniem instrukcji i ich praktyczne sprawdzanie, układanie algorytmów, pisanie i rozbudowywanie własnych programów oraz dla osób chcących rozwijać swój warsztat programisty. Celem  spotkań jest uczenie się współczesnych technik programowania na podstawie dostępnych współczesnych środowisk firmy Microsoft, jakim jest aktualnie „Microsoft Visual Studio” oraz baza danych MSSQL. Ze względu na rosnące zainteresowanie tworzeniem gier komputerowych i bazami danych a stąd wielu zapytań ze strony naszej młodzieży na ten temat, zajęcia w tym roku będą wzbogacone o elementy tworzenia gier komputerowych w środowisku UNITY, pojęcie bazy danych, sposoby przechowywania danych, zapoznamy się z programami przechowywania danych oraz instrukcjami baz danych. Celem  spotkań jest uczenie się współczesnych technik programowania na podstawie dostępnych współczesnych środowisk firmy Microsoft, jakim jest aktualnie „Microsoft Visual Studio” , UNITY oraz baza danych MSSQL. Poznajemy instrukcje programowania, budujemy podstawowe aplikacje Windows, projektujemy i tworzymy środowisko gry, budujemy algorytm jako przepis postępowania rozwiązania zadania na podstawie szczegółowego planu kolejnych czynności.

Zajęcia odbywają się w pracowni komputerowej Pałacu Młodzieży. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w wymiarze trzech godzin dydaktycznych (3x45 min). Każdy z uczestników korzysta z własnego stanowiska komputerowego z dostępem do Internetu.


Grupa:          
Tworzenie aplikacji Windows oraz bazy danych (C#, UNITY, SQL) – od 13 lat

Prowadzący:
 Krzysztof Wolff
Aplikacja zawiera nie tylko język programowanie C#  ale również wyposażona zostaje w bazę danych Microsoft SQL oraz wszelkie komponenty multimedialne Windows. Od tego roku NOWOŚĆ - wprowadzamy także elementy programowania gier w UNITY – zintegrowanym środowisku do tworzenia trójwymiarowych oraz dwuwymiarowych gier komputerowych. Poznajemy instrukcje sql na postawie bazy danych firmy Microsoft MSSQL, omawiamy i układamy algorytm programu, projektujemy, piszemy program. Zalecana znajomość podstawowych instrukcji języka C#  bądź  samodzielna praca w domu (przyswojenie przedstawionych na zajęciach instrukcji  języka C). Zajęcia kieruje dla osób początkujących jak i kontynuujących zajęcia z programowania.

Zajęcia odbywają się w pracowni komputerowej Pałacu Młodzieży. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w wymiarze dwóch godzin dydaktycznych (2x45 min). Każdy z uczestników korzysta z własnego stanowiska komputerowego z dostępem do Internetu.
Więcej informacji: krzysztof@palac.bydgoszcz.pl
Zapraszamy.

 

aktualizacja 17.04.2018   ©  Pałac Młodzieży