Język rosyjski

Kto z nas nie czytał Puszkina, Dostojewskiego czy Tołstoja? Kto nie słyszał dźwieków „Jeziora łabędziego” czy nie uczył się pierwiastków z tablicy Mendelejewa?

Rosja – to największy kraj świata, kraj o bogatej kulturze, interesującej historii, słynący z gościnności i otwartości „rosyjskiej duszy”. Na pewno z sąsiadem warto się dogadać.
Zajęcia z języka rosyjskiego odbywają się w wymiarze 90 minut tygodniowo (2 lekcje), w 2 grupach wiekowych – młodszej i starszej.

W tej pierwszej, dzieci będą poznawać język poprzez zabawę. Wprowadzany materiał będzie bogato zilustrowany, nauka urozmaicona piosenkami, bajkami w języku rosyjskim, utrwalanie materiału przez gry dydaktyczne, aktywizujące dzieci.

Natomiast grupa starsza, to uczniowie szkół średnich. W tej grupie nauka opierać się będzie głównie o treści podręcznikowe, wspomagane dodatkowymi materiałami kserowanymi przez nauczyciela oraz pomocami multimedialnymi. Nacisk położony przede wszystkim na rozwijanie umiejetności komunikacyjnych. Umiejetność porozumienia się w określonych sytuacjach językowych, ćwiczona w formie konwersacyjnej (tworzenie dialogów, rozmowy sterowane).

 

Język rosyjski to dobra inwestycja na przyszłość!
Ни пуха ни пера!

 

aktualizacja 17.04.2018   ©  Pałac Młodzieży