wstecz

Zespół taneczny AMULECIK (11-15 lat), kontynuacja/nabór uzupełniający dla dziewcząt tańczących (test

nauczyciel: Anna Bebenow

Zespół Taneczny "Amulecik" powstał kilka lata temu, ale w obecnym składzie pracuje od 2020 roku. Składa się z uzdolnionych dziewcząt w wieku od 11 do 15 lat.

Podczas zajęć doskonalą technikę tańca współczesnego, klasycznego, jazzowego. Pracują nad świadomością ciała, gibkością, koordynacją ruchową. Poprzez ćwiczenia z tańca klasycznego, czyli baletu, kształtują prawidłową sylwetkę, doskonalą technikę wykonywanych ćwiczeń oraz pracują nad rozciągnięciem mięśni, piruetami i skokami. Technika tańca współczesnego daje im możliwość pracy nad plastyką ruchu, improwizacją, stosowaniem elementów akrobatyki. W ciągu roku często biorą udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez autorytety taneczne. Co roku pracują nad nowymi choreografiami, które prezentują na ogólnopolskich konkursach i festiwalach tanecznych.

Zespół pomimo krótkiego stażu ma już na swoim koncie liczne nagrody. Swoimi pokazami uświetnia imprezy organizowane przez placówkę oraz różne instytucje, stanowiąc ich oprawę artystyczną. Zespół Taneczny "Amulecik" w ramach rozwoju i doskonalenia każdego roku bierze udział w obozie tanecznym, który odbywa się w czasie wakacji. Zapraszamy dziewczęta, które już wcześniej rozpoczęły przygodę z tańcem i kochają tańczyć!

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.