wstecz

Zespół Tańca Współczesnego BRAX VII (10-12 lat), grupa średniozaawansowana

nauczyciel: Beata Rewolińska

BRAX VII istnieje od 2019 roku i jest najmłodszą grupą siedemdziesięcioosobowej tanecznej ekipy Zespołu Tańca Współczesnego BRAX, dla której pasja taneczna i zespołowa przyjaźń są najważniejsze. Założycielem, kierownikiem artystycznym, choreografem i prowadzącą zespół jest Beata Rewolińska. Grupa skupia 20 tancerek w wieku 10-12 lat.

Praca w zespole skierowana jest na wszechstronny i długofalowy rozwój taneczny, wieloletnie uczestnictwo w zespole i systematyczną pracę. Techniką dominującą jest taniec współczesny wspomagany techniką tańca klasycznego. Grupa prezentuje wysoki poziom techniczny. Mimo młodego wieku i niewielkiego stażu tanecznego grupa ma na swoim koncie kilka dużych sukcesów. Posiada najwyższe nagrody otrzymane podczas ogólnopolskich konkursów i festiwali. Dbając o rozwój, tancerki BRAX-u systematycznie biorą udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez czołowych pedagogów i tancerzy z kraju oraz w corocznym letnim obozie tanecznym. W swoim repertuarze mają pierwsze choreografie. W programie nauczania przewidziane są również występy artystyczne podczas różnorodnych imprez kulturalnych, sportowych i charytatywnych w mieście i regionie.

Od wielu lat BRAX jest ambasadorem swojego Miasta i kraju. Posiada zaszczytny tytuł Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej przyznanej przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.