wstecz

Zespół Tańca Współczesnego BRAX IV (16-19 lat), grupa zaawansowana

nauczyciel: Beata Rewolińska

BRAX IV istnieje od 2013 roku i jest najstarszą grupą siedemdziesięcioosobowej tanecznej ekipy Zespołu Tańca Współczesnego BRAX, dla której pasja taneczna i zespołowa przyjaźń są najważniejsze. Założycielem, kierownikiem artystycznym, choreografem i prowadzącą zespół jest Beata Rewolińska.

Grupa skupia tancerki w wieku 16-19 lat. Techniką dominującą jest taniec współczesny wspomagany techniką tańca klasycznego. Grupa prezentuje wysoki poziom techniczny. Na swoim koncie ma olbrzymie sukcesy. Posiada kilkadziesiąt najwyższych nagród otrzymanych na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach i festiwalach. Często zapraszany przez profesjonalnych artystów do współpracy przy realizacji różnych projektów artystycznych. Wiele koncertuje w całej Polsce. Uświetnia prestiżowe imprezy kulturalne, sportowe i charytatywne w naszym mieście. Dbając o rozwój, tancerki BRAX-u systematycznie biorą udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez czołowych pedagogów i tancerzy z kraju. Systematycznie biorą też udział w corocznym letnim obozie artystycznym.

BRAX znany jest w całej Polsce w środowisku tanecznym jako zespół o wysokim poziomie technicznym, rozpowszechniający taniec współczesny oraz prezentujący zawsze pełne emocji niebanalne choreografie z pogranicza tańca i teatru. W swoim repertuarze mają kilkanaście choreografii, w których podejmują różnorodne tematy. BRAX często zapraszany jest do nagrań telewizyjnych programów muzycznych transmitowanych w TVP, TVP 2, TVP Kultura i TVP Polonia. Od wielu lat BRAX jest ambasadorem swojego Miasta i kraju. Posiada zaszczytny tytuł Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej przyznanej przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.